Başkan Mesaj

Başkan Mesaj

Sosyal Güvenlik Ailesi Derneği'ni (SOGÜAD) kurduğumuz günden bugüne kadar Sosyal Güvenlik Kurumu personelleri için ayrım yapmaksızın hizmet etmek amacıyla mücadele verdik. Kurum personelinin motivasyonu için kariyer olanaklarının artırılması adına çaba ve emek harcayarak sınavlarının açılmasında ve mesai arkadaşlarımızın bu sınavlara hazırlanmalarından başlayıp sınav sonrasına atamaları yapılana kadar onlara tüm gücümüz ile destek olduk.

Ülkemizin hizmet kalitesini artırmak, vatanımıza ve milletimize kanımızın son damlasına kadar hizmet etmek için sahaya inme vaktidir. Dernek tüzel kişiliğimizden aldığımız tecrübe ile kurumsal düzeyin yanında kamusal olarak çalışmalar yapılması adına yeni bir ekip yeni bir vizyonla yola çıkarak BÜRO AİLESİ SENDİKASI (BAL SEN)'nı kurduk.

Sendika tüzel kişiliğimizin Şubat 2022 'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından onaylanmasının ardından başta sosyal medya da olmak üzere kısa sürede yazılı ve görsel basında büyük çapta etkileşim almasını görmek bu işi aşk ve profesyonel olarak yaptığımızı göstermiştir.

Kendimize hedef ve sorumluluk edindiğimiz tarafsızlık ilkesi ,  şeffaflık ilkesi ve üye odaklı çalışma ile büro memurlarının sosyal ve mali yönden haklarının iyileştirilmesini amaçlıyoruz.

Adil ve liyakati esas alan, Tarafsız ve eşit yaklaşım içerisinde ziyaretlerimize başlayıp, önümüzdeki süreçte büro personeli adına söz sahibi olmak için sendikamızın adından da esinlenerek arı gibi çalışacağımıza söz veriyoruz.